PVC Logu apkope

Kas jādara, lai logi kalpotu ilgāk? Kā veikt logu apkopi un rūpēties par logu ilgmūžību

Uzstādot logus, ir svarīgi zināt kā pareizi rūpēties par tiem, lai logi kalpotu ilgus gadus, saglabājot augstas siltumizolācijas un skaņas izolācijas īpašības. Šajā rakstā esam apkopojuši mūsu ieteikumus, kā saglabāt logu funkcionalitāti daudzu gadu garumā.

  1. Pārliecinieties, ka aizsargplēve no logu ārējas puses tiktu noņemta montāžas laikā, vai uzreiz pēc montāžas

Gadījumā, ja aizsargplēve nav laicīgi noņemta, saules ietekmē tā sakt birt un paliek līmes atlikumi uz loga profila, kas ir grūti noņemami, tāpēc parūpējaties par to, lai loga aizsargplēve tiktu laicīgi noņemta

Gadījumā, ja aizmirsāt noņemt veco plēvi zemāk video, kā noņemt veco plēvi  no loga rāmja

 

  1. Mazgājot loga rāmi izmantojiet tikai pareizos līdzekļus

Ielas putekļi un netīrumi viegli notīras ar parasto mazgāšanas līdzekli un siltu ūdeni. Logu tīrīšanai neiesakam izmatot līdzekļus ar šķīdinātājiem, acetonu. Nav ieteicams izmantot pulverus veļas mazgāšanai, un citus veļas mazgāšanas līdzekļus. Neiesakam izmantot cietus priekšmetus, kas veido berzes efektu.

Mazgājot stiklu izmantojiet siltu ūdeni un mīkstās švames vai salvetes vai speciālus rīkus logu tīrīšanai, neizmatojiet asus un cietus priekšmetus.

 

  1. Sekojiet līdzi furnitūras stāvoklim

Lai logu vērtne veras viegli un furnitūra strādā gludi reizi gadā ir nepieciešams notīrīt putekļus un ieeļļot kustīgas furnitūras daļas. Notīrīt eņģes no netīrumiem un putekļiem. Neiesakam veit furnitūras regulēšanu patstāvīgi, labāk izsaukt meistaru, patstāvīga furnitūras regulēšana var novest pie nespējas aizvert logu, vai starp loga vērti un rāmi var paradīties šķirba.

PVC logu eļļošana

Gadījumā ja PVC loga rokturis ir kustīgā stāvokli un nav cieši piefiksēts pie loga vērtnes,uzmanīgi piepaceliet roktura uzgaļa maliņas un aizsargvāciņu pagrieziet horizontālā stāvokli, pievelciet skrūves ar skrūvgriezi un loga rokturis atkal stabili turēsies pie loga vērtnes.

PVC logu roktura fiksēšana

Sekojiet līdzi, lai loga vērtnei nebūtu papildus slodzes, neizmatojiet loga vērtni kā pakarāmo. Gadījumā ja vērtne ir plata (platāka par 800mm) neturiet to ilgi atvērtā stāvokli, tas var deformēt vērtni un ietekmēt furnitūras funkcionalitāti.

 

  1. Pārbaudiet blīvgumijas

Lai pagarinātu kalpošanas laiku, saglabāt elastību un spēju pasargāt no caurvējiem un lietusgāzēm, blīvgumijas ir nepieciešams vienu vai divas reizes gadā notīrīt no netīrumiem un putekļiem uzreic pēc tam ieeļļojiet ar īpašu silikona zīmuli.

PVC logi blīvgumijas ieeļļošana

 

  1. Pasargājiet logu no kondensāta

Jauniem logiem loga vērtne cieši pieguļ pie loga rāmja, tāpēc ierobežo gaisa plūsmu telpā no ārpuses, tas saglabā siltumu telpā, bet arī provocē kondensāta parādīšanos uz stikliem, jo telpā gaiss ir daudz mitrāks par gaisu ārpusē.  Lai pasargātu stiklus no kondensāta veidošanas ir nepieciešams vēdināt telpu. Kā to pareizi izdarīt? Novietojiet loga rokturi mikrovēdināšanas režīmu, šīs ir vieglākais veidz kā pasargāt logus no kondensāta un saglabāt siltumu telpā.

PVC logu atveršanas režīms mikrovēdināšana

 

Gadījuma, ja gribi, lai par logu apkopi parūpējas profesionāli zvani: +37126364646

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *