Kā pārbaudīt, vai logi ir pareizi uzstādīti, novēršam biežākās kļūdas

Lai logi kalpotu 30-40 gadus, saglabajot skaņas un siltumizolāciju ir svarīgi pareizi tos uzstādīt. Šajā rakstā pastāstīsim un parādīsim kā pārbaudīt PVC logu montāžas kvalitāti. Apskatīsim biežak sastopamās kļūdas un padomus kā tās noverst.

Viens no svarīgākiem aspektiem nepārbaudīt logu montāžas kvalitāti montāžas laikā, un nestāvēt aiz montāžas darbinieka muguras, uzmanīgi sekojot katru viņa darbību, tas radīs logu uzstādītājiem papildus stressu un diskomforta sajūtu, kas vedīs pie neparedzamām kļūdām, bet svarīgi pārbaudit loga izmērupirms montāžas uzsākšanas.

  1. Loga izmērs

Svarīgi, lai logs būtu pareiza izmēra, ja jauns PVC logs ir daudz lielāks par loga aili, tādā gadījumā loga aile var pilnīgi nosegt loga rāmi, tas izskatīsies neestētiski un var ierobežot loga vēršanas amplitūdu.

Gadījumā, ja logs ir daudz mazāks par aili, tad starp logu un aili var parādīties šķirba, ko vajadzēs aizpildīt ar būvniecības putām, protams meistari to izdarīs, bet šāda kļūda var izveidot papildus iespējas ārējiem laika apstakļiem ietekmēt aili un loga konstrukciju, kā arī samazināt gaismas plūsmu telpā. Šādā gadījumā jāpievierš pastiprināta uzmanība, lai škirba starp loga rāmi un aili ir maksimāli kvalitatīvi nosegta un aiztaisīta.

 

  1. Logu fiksēšanas metode ailē

Ja PVC logi ir fiksēti tikai uz montāžas putām un ķīļiem tas ir nepareizi, logam ir jabūt uzstādītiem papildis stiprinājumiem, tā saucamajiem logu montāžas enkuriem vai skrūvēm

logu stiprināšana ailē

 

  1. Logu rokturu un vērtnes darbība

Logiem jāveras bez lielām piepūlēm, papildus trokšņiem (izņemot logu furnitūrai raksturīgo veršanas skaņu). Logu vērtnei nav jāberzējas ar logu rāmi. Pretējā gadījumā loga furnitūra nolietosies daudz ātrāk un būs nepieciešama vērtnes regulācija vai visas furnitūras sistēmas maiņa.

logu pārbaude

 

  1. Līmeņraža rādītāji

Pārbaudiet vai visas loga vertikāles un paralēles atbilst līmeņradim un burbulis ir līmeņraža centrā. Gadījumā, kad līmeņraža nav, pārbaudīt vai PVC logi ir uzstādīti atbilstoši līmeņrādim var plašāk atverot loga vērti, ja loga vērtne neveras plašāk un neveras ciet, bet stāv uz vietas nozīmēs, ka logs ir uzstādīts atbilstoši līmeņrādim.

logs līmeņraža pārbaude

 

  1. Ailes tukšumu aizpildīšana ar montāžas putām

Logam ir jābūt rūpīgi aizputotiem visā loga perimetra garumā. Aizliegts, lai pēc putošanas paliek škirbas un tukšumi, šādā gadījumā  mitrums var nokļut telpā, kas ar laiku var provocēt pelējuma parādīšanas logu ailē.

 

  1. Ārējās palodzes

Ārējai palodzei ir jābūt platākai par ārējo sienas malu. Ārējai palodzei ir jābūt pieskrūvētai pie palodžu profila, kas atrodas zem loga rāmja, tādā veidā slāpējot skaņas no vētras un lietus.

Ārējās palodzes uzstādīšana PVC logiem

 

  1. Iekšējas palodzes

Iekšējai palodzei jābūt uzstādītāj pēc līmeņraža, starp logu un palodzi nav jābūt šķirbai vai caurumam.

Iekšējas palodzes montāža PVC logiem

 

  1. Loga stiklojums un līstes

Stikla paķetēm nav jābūt ar plaisu un cieši jāturas loga rāmī, starp loga stikloju un logu līstēm nevar būt šķirba, stiklam jābūt cieši savienotam ar līsti.

 

Gadījumā, kad visi augstāk minēti punkti ir izpildīti pieaug garantija, ka logs kalpos ilgus gadus nodrošinot siltumu un komfortu Jūsu mājās.

 

Ja arī Jūs vēlaties, lai PVC logi priecētu Jūs desmitiem gadu izvēlaties pareizos logus un kvalitatīvu montāžu. SIA BEST PLUS palīdzēs ar logu izvēli, nodrošinās kvalitatīvu montāžu atbilstoši augstākiem ražotāju standartiem un LR būvniecības likumdošanai.

Palīdzēsim izvēlēties pareizos logus: +37126364646

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *