Kā izvēlēties logus savam mājoklim: padomi un ieteikumi

Logi ir svarīgs elements jebkurā tipa telpā, logi nodrošina dabisko apgaismojumu, bet arī aizsargā mājas iemītniekus no aukstuma, trokšņiem un putekļiem. Tādēļ, izvēloties logus, ir svarīgi pievērst uzmanību vairākiem faktoriem, šajā rakstā mēģināsim izskatīt būtiskākos no tiem un uz piemēriem parādīt, kādā gadījuma, kads loga tips ir piemērotāks.

 

Izvēloties logus dzīvoklim:

Jānoskaidro vai māja ir siltināta vai nē?  Gadījumā, ja māja ir siltināta tad ir vērts likt 80mm biezus 6 kameru logus ar dubulto stikla paķeti, jo pretēja gadījuma, logiem būs lielāks siltuma zuduma koeficents, nekā sienām, kas samazinās vidējo telpas temperatūru.

Cik tālu ir autoceļš? Bieži vien autoceļa tuvums var traucēt Jūsu klusumam mājās, kas var būt nogurdinoši, tādā gadījumā iesakam ielikt 80mm biezus 6 kameru logus ar dubulto stikla paķeti, kuriem ir lieliska skaņas un siltuma izolācija

Gadījumā, ja Jums ir ierobežots budžets, Jūs dzīvojat vecā ķieģeļu vai paņeļu daudzstāvu māja, kura nav siltināta, tā atrodas tālu no auto ceļa, un logi vērsti uz dienvidu pusi, tādā gadījumā ir vērts neparmaksāt un uzstādīt 6 kameru 70mm biezus logus ar parasto stikla paķeti.

 

Izvēloties logus privātmājai svarīgi zināt:

Kāds ir privātmājas tips un stils, lai logus var pielāgot mājas fasādei:

  1. Ja māja ir uzbūvēta no ģulbūvēm, tadā gadījumā ir vērts ielikt koka logus, jo tie neietkmēs kopējo mājas stilu un dabiski iederēsies mājas dizainā.
  2. Ja māja ir uzbūvēta no dzelzbetona vai gāzbetona blokiem vai tā ir moduļu māja, tādā gadījumā ir vērts ielikt PVC logus, PVC logi ir vieglāk kopjami nekā koka logi un lētaki par koka vai alumīnija logiem un tiem ir augstāki energoefektivitātes rādītāji par to pašu cenu
  3. Ja privātmāja ir uzbūvēta musdienīgā stilā pēc HI-TECH tehnoloģijām, ir vērts apsvērt domu par alumīnija logu iegādi, jo alumīnija logi lieliski iederas musdienīgā ēku fasādes, kas piedod ēkai īpašu izskatu

Izvēloties logus privātmājai svarīgi zināt mājas energoefektivitātes parametrus un pieturēties tehniskai specifikācijai, lai logu siltuma zuduma koeficents nepārsniegtu pārējos mājas energoefektivitātes rādītājus. Visbiežāk privātmājai izvēlas tieši PVC logus ar paaugstināto energoefektivitāti un 3 stiklu paķeti, šāds loga tips vislabāk nodrošina skaņas un siltuma izolāciju mājās, ir ilgmūžigs un salīdzinoši lētāks pret alumīnija vai koka logiem ar līdzīgu energoefektivitātes koeficentu.

 

Izvēloties logus komerctelpām svarīgi zināt:

  1. Kāds ir kopējais fasādes stils.
  2. Kāds ir budžets

Var izmantot PVC logus, kas ir lētāki, bet ne vienmēr skaisti iederas fasādes dizaina. Var izmantot Alumīnija logus un alumīnija konstrukcijas, tas piedod lietišķu stilu.

Svarīgi izvēlēties pareizo loga formu, izmērus un furnitūru. Loga forma būtiski ietekmē funkcionalitāti, ērtību un ilgmūžību, ja loga vērtne ir pārāk liela, ēņģes saņem papildus slodzi, nolietojas ātrāk un deformē vērtnes pozīciju rāmī, kas var novest pie ātrākas nepieciešamības pēc logu regulēšanas vai furnitūras maiņas.

 

Rezumējot:

Lai pareizi izvelēties logus svarīgi atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

  1. Kur Jūs plānojat likt logus: dzīvoklī, privātmājā, komerctelpā, vai neapdzīvotā telpā.
  2. No kāda materiāla ir izveidotas sienas un cik svarīga ir skaņas un siltumizolācija telpā
  3. Kāda ir kopējais mājas fasādes dizains
  4. Kāda logu forma un krāsa ir nepieciešama
  5. Kāds ir Jūsu budžets logu iegādej.

SIA BEST PLUS specialisti palīdzēs sameklēt logus, kas maksimāli atbilst jūsu vajadzībām un budžetam. Sadarbojoties ar vairākiem ražotājiem un piedāvājot dažādas profilu sistēmas, mums ir iespēja nodrošināt mūsu klientus ar logiem no standarta līdz premium klases segmentam.

Zvaniet, palīdzēsim: +37126364646

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *